Events

CETC Conferences Logo


Intro: Inicjatywa CETCFacebook fan page

Aktualności


Lubawka była ostatnim miastem na trasie międzyregionalnej sztafety promującej Środkowoeuropejski Korytarz Transportowy CETC-ROUTE65. Pałeczka sztafetowa została przywieziona około godziny 16stej z Wrocławia przez kierowcę prowadzącego zmodernizowaną Syrenę 105.

Uczestnik sztafety został przywitany przez blisko setkę dzieci z pobliskiej szkoły oraz przez Burmistrza Lubawki Tomasza Kulona. - To był zachwycający widok kiedy wśród tych bajkowych górskich pejzaży wjechaliśmy do miasta i zobaczyliśmy na Rynku gromadę uśmiechniętych i pozdrawiających nas dzieci – powiedziała po zakończeniu sztafety Karolina Kuźniak, koordynatorka całej akcji z ramienia wrocławskiej agencji Highlite PR. Mało jednak brakowało, a Syrenka nie dojechałaby do ostatniego punktu sztafety. - W czasie drogi nie obyło się bez małych przygód. Silnik parę razy odmawiał posłuszeństwa, jednak umiejętności kierowcy „Królowej szos” pozwoliły za każdym razem szybko usunąć usterkę – zachwala Kuźniak. Wszystko dobrze się skończyło i około godziny 16stej Burmistrz Miasta złożył sygnaturę pod deklaracją poparcia dla CETC-ROUTE65. Warto wspomnieć, że dokument jechał do tej górskiej miejscowości od Świnoujścia. Tomasz Kulon po podpisaniu go, przebrał się w strój rowerowy i na czele peletonu kolarskiego ubranego w biało-czerwone stroje dowiózł pałeczkę do symbolicznej mety, którą stanowiła granica polsko-czeska.


Zobacz także galerie:

· Sztafeta CETC-ROUTE65: Lubawka(c) 2008 by Central European Transport Corridor. All rights reserved. Designed by Mediastar
© 2008 by Central European Transport Corridor. All rights reserved. Designed by Mediastar
Design by Media Star