Events

CETC Conferences Logo


Intro: Inicjatywa CETCFacebook fan page

Aktualności


Dziś, 25 stycznia br., podczas posiedzenia Rady Ministrów przyjęta została poprawka do „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015”, uwzględniająca budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S3, w tym odcinka od Gorzowa Wielkopolskiego do autostrady A2 (węzeł Jordanowo).

Tuż po otrzymaniu informacji z posiedzenia rządu, na gorąco tę dobrą wiadomość skomentował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
 
- Pragnę podziękować Panu Premierowi i rządowi PO - PSL, a w szczególności dwóm ministrom, którzy przyczynili się do przyjęcia tej poprawki. Pierwszy to Pani Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, która w pełni podzielając naszą argumentację, iż kontynuacja S3 to jeden z głównych czynników determinujących możliwości rozwojowe naszego regionu, przygotowała model finansowania tej inwestycji i przekonała do niego zarówno Pana Premiera, jak i ministra finansów – mówił marszałek Olgierd Geblewicz. – Podziękowania należą się także Panu Ministrowi Infrastruktury Cezaremu Grabarczykowi, który od początku podkreślał, że połączenie drogi S3 z autostradą A2 to zadanie priorytetowe w aspekcie całej sieci dróg krajowych. Cieszę się, że rząd wsłuchuje się w głosy z regionu, jeśli są one rzetelnie uargumentowane, a tak było w tym przypadku.
 
Wicemarszałek województwa Wojciech Drożdż, odpowiedzialny w Zarządzie Województwa za infrastrukturę i transport, podkreślił, że to bardzo ważna decyzja dla rozwoju aglomeracji szczecińskiej i Zespołu Portów Szczecin Świnoujście. – W szerszym kontekście ta decyzja przełoży się na zrównoważony rozwój całej Polski Zachodniej, gdyż droga ekspresowa S3 stanowi podstawę osi rozwoju korytarza CETC – najważniejszego szlaku transportowego zachodniej części naszego kraju oraz stanowiącego najkrótsze połączenie między Bałtykiem a Adriatykiem – powiedział Wojciech Drożdż. – Widząc obecne zaangażowanie ministrów, żywię głęboką nadzieję, że pozostałe niezbędne odcinki drogi S3 będą wybudowane w pierwszych latach nowego okresu programowania.

źródło:  wzp.pl


(c) 2008 by Central European Transport Corridor. All rights reserved. Designed by Mediastar
© 2008 by Central European Transport Corridor. All rights reserved. Designed by Mediastar
Design by Media Star